Лінгафонны кабінет

Увага! Лінгафонны кабінет

У мэтах развіцця камунікатыўнай кампетэнцыі вучняў 3-11-х класаў, падрыхтоўкі школьнікаў да здачы цэнтралізаванага тэставання па замежнай мове ў нашай школе працуе кабинетиностранного мовы з лінгафоннага абсталяваннем.
Што такое "лінгафонны кабінет" у нашай школе?
Лінгафонны кабінет створаны для навучання ангельскай мове.
Спецыялізаваны кабінет №305 абсталяваны комплексам звукотехнической, праекцыйнай апаратуры, якая дазваляе аўдыёвізуальных метадам ствараць аптымальныя ўмовы для самастойнай работы навучэнцаў па авалоданні навыкамі вуснай замежнай мовы.

Абсталяванне для лінгафоннага кабінета дазваляе настаўніку:
арганізаваць і кантраляваць самастойную працу кожнага навучэнца з індывідуальным вучэбным матэрыялам;
 ўключаць адначасова некалькі навучальных праграм - для пэўных груп навучэнцаў;
запісваць і прайграваць гаворка навучэнцаў;
каментаваць гуказапісу.
Перавагі пры працы з лінгафоннага абсталяваннем:

Вывучэнне курса замежнай мовы з 3-га класа з выкарыстаннем сучасных інфармацыйных тэхналогій («Ранні англійская»)

Перспектывы развіцця кабінета - лічбавы лінгафонны кабінет

Новая мадэль лінгафоннага кабінета «Норд» ўключае персанальны кампутар на працоўным месцы выкладчыка і лічбавай пульт кіравання на працоўным месцы вучня. Лічбавай лінгафонны кабінет «Норд» забяспечвае ўсе асноўныя магчымасці камп'ютэрнага лінгафоннага кабінета.

Запрашаем да супрацоўніцтва!

Лінгафонны кабінет можна выкарыстоўваць і для авалодання культурай прамовы роднай мовы, прафесійна-выканальніцкімі навыкамі ў тэатральных гуртках. Спектр выкарыстання лінгафонных кабінетаў ў сучасным адукацыйным працэсе пастаянна пашыраецца.